Jak zainstalować dodatkowy szablon w wordpressie?

WordPress umożliwia zmianę szaty graficznej strony www w łatwy sposób. Wystarczy zainstalować nowy szablon (skórkę, motyw) i go włączyć. Zaraz poznasz dwa sposoby instalowania szablonów.

Pierwszy sposób to instalowanie szablonu, który wyszukałeś przez Kokpit w WordPressie. Najpierw trzeba wejść w Kokpit → Wygląd → Motywy. Następnie kliknąć na Zainstaluj motywy. Teraz możesz już wybrać cechy jakie powinien posiadać szukany szablon. Kiedy już go znajdziesz, musisz kliknąć na Zainstaluj obok podglądu szablonu. Po zainstalowaniu szablonu należy wejść Wygląd → Motywy i włączyć wybraną skórkę. instalowanie_szablonu1.jpg

Drugi sposób instalowania różni się tylko sposobem szukania szablonu. W Internecie jest wiele serwisów, z których możesz ściągnąć na dysk swojego komputera darmowe skórki (pliki z rozszerzeniem *.zip). Mając taki spakowany szablon należy wejść w Kokpit → Wygląd → Motywy i kliknąć na Zainstaluj szablon. Następnie Wyślij na serwer i Przeglądaj. Tam należy wybrać zapisany na dysku szablon i go zainstalować.

instalowanie_szablonu2.jpg

Włączanie szablonu przebiega dokładnie tak samo jak przy pierwszym sposobie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s